Arkiv - Nyheder

Resultater fra EURO OES 2018

Resultater kan ses her på denne facebook gruppe:

XXXI EURO OES SHOW

https://www.facebook.com/events/1523771104370779/

Men, man skal være medlem af gruppen.

Den italienske administrator på gruppen er blevet bedt om at lave gruppen offentlig, således at alle kan se resultater, videor mv.

Efter generalforsamling i Old English Sheepdog klub den 14. april 2018, er der kommet ny bestyrelse.

Efter generalforsamling i Old English Sheepdog klub den 14. april 2018, er der kommet ny bestyrelse.

Den ser ud på følgende måde:

Formand:
Claus Gaarde-Nielsen
Udlodden 1
3390 Hundested
Tlf. 2448 9929
formand@oesidk.dk

 

Næstformand:
Malene Thorup Pedersen
Elmehusene 20
2600 Glostrup
Tlf. 6174 3518
matp@outlook.com

 

Kasserer:
Gyrithe Clasen
Åbakkevej 7B
2720 Vanløse
Tlf. 2177 2532
rithe@email.dk


Sekretær:
Dorthe Madsen
Rørbækvej 1a
2730 Herlev
Tlf. 4041 5447
dorthe-ole.madsen@privat.dk

 

Bestyrelsesmedlem med ansvar for lokalrepræsentanter:
Anette Englykke
Skovvej 10. Kragelund
8723 Løsning
Tlf. 5155 3222
anette@grizzly-dream.dk

 

  1. Suppleant
    Jan Block Jakobsen
    Sildal 40, Arnum
    6510 Gram
    Tlf. 6010 6568
    Sildal40@yahoo.dk

 

  1. Suppleant
    Ulla Rosendahl
    Rosengårdsvej 6
    5230 Odense M
    Tlf. 2632 4211

Hvalpefødsel med 11 hvalpe. 6 hanner og 5 tæver. parring fortaget den 22. December 2017

18.februar hvalpefødsel 11 hvalpe. 6 hanner og 5 tæver.

Parring fortaget den 22. December 2017:

Far: Danish Delight Viceroy
DK09428/2015
HD: A, AD: 0, fri for arvelig katarakt og PRA, PCD: Fri

Mor: Jolly Bears Isn`t she lovely
DK DK02547/2014
HD: A, AD: 0, fri for arvelig katarakt og PRA, PCD: Fri

Opdrætter: Kennel Jolly Bear v/Lis Thorup Hansen og Hans Ove Pedersen
Steen-Gjærdret 11, 3230 Græsted
Tlf.: 25540366
Mail: Lis@jollybear.dk & Hansove@jollybear.dk

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 50 51 52 >>