Arrangementer, Nyheder

Husk Juleudstillingen – tilmelding senest 25/10

Velkommen til Juleudstilling i Ejby
Lørdag 28 november
Ejby Hallen, Lille Skensved

BEMÆRK: På grund af de rådende restriktioner for at begrænse smitten af Covid-19 vil arrangementet blive ændret og underlagt regler. Udstillingsudvalget vender snarest tilbage med præcist hvordan arrangementet bliver afviklet, men der bliver en udstilling!

 

Lørdag den 28. november byder OES Klubben i Danmark, hjertelig velkommen
til dette års traditionsrige Juleshow og Julefrokost, og nu tilbage i den
velkendte Ejby Hal ved Lille Skensved.

Et smukt pyntet lokale, blid julemusik, salg af hjemmebag, kaffe/thé, det store Julelotto, den lille men spændende OES shop og naturligvis smukke præmier til alle deltagende hunde. Vi håber, at se rigtig mange dejlige OES’ere sammen med deres stemningsfulde ejere.

Dagen afsluttes med en lille lækker hjemmelavet julebuffet til en pris af 75 kr inkl. en snaps ( tilmelding til Birthe Brolykke: shagarag@post4.tele.dk og betaling kontant på dagen eller direkte til klubbens bankkonto: 5016-1126086 )

Det er også en stor glæde i år at kunne præsentere julens specialdommer, Lisa
Thielfoldt Nielsen / Kennel Danish Delight, som på dagen får sin debut på dansk jord som autoriseret dommer for vores race. Så lad os byde Lisa rigtig hjertelig velkommen i ringen og støt op om OES Klubbens Juleshow

Tilmelding via Hundeweb – senest 25/10